Slovensko

Předpověď počasí

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

 

 Slovensko

Pokud se chystáte na lyže doporučuji ski areál Jasná-Chopok, který se nachází v Žilinském kraji kousíček od Liptovského Mikuláše.

 

STŘEDISKO JASNÁ NÍZKE TATRY

 

Pohoří: Národní park Nízke Tatry, severní a jižní svahy Chopka
GPS souřadnice: N 48 58 15.1 19 34 48.1
Nadmořská výška: 900-2024 m

 

ZIMNí SEZÓNA

Dvě střediska Chopok sever a Chopok jih jsou od roku 2007 opět propojeny vlekmi. Bohužel je to prozatimní vzhledem k tomu, že se jedná o dvě malé Pomy.  V současnoti hovoříme o jednom středisku.

 

JASNÁ NÍZKE TATRY je největší  sředisko na Slovensku, s nejlepšími přírodními předpoklady na lyžování a snowboarding. Jsou zde perfektně upravené sjezdovky různých obtížností. Najdete tu SNOWPARK  pro začátečníky a zkušené jezdce a samozřejmě tu najdete volný terén pro vyznavače freestyle.

 

V středisku jsou  vhodné podmínky pro skialpinisty, freeride a bežecké lyžování. Mnoho zábavy můžete zažít např. i při Skifox, Snowscoote, Snowbike, kitewingu, paraglidingu, v lanovém parku, při paintballe,nebo noční sáňkovačce.

Prosfesionální služby na úrovni poskytuje  snowboardová škola, dětská školka, půjčovna, servis, úschovna a sportovní obchody. 

Doba  zimní sezóny je z pravidla od začátku prosince do konca dubna. Kvalitní zasnežovací systém garantuje sníh az 5 měsíců v roce.

 

LETNÍ SEZÓNA

V létě je v středisku největším lákadlem nádherná příroda Nízkých Tater. 

V poslední době je středisko vyhledávané nejen kvůli turistice a lanovkám ale i díky, na Slovensku největšímu  BikeParku.  V létě je v provozu mnoho zajímavých aktivit jako - trampolíny, lukostřellba, paintball, paragliding, lanový park ... a služby  - půjčovna jízdních kol, kolobežek, sportovní obchody,  průvodci,  nordic walkingu,

 

 

Zimná mapa Chopok sever & juh

aktuální info na www.jasna.sk

 

Zajímavosti v okolí snow parku Jasná

Mezi zajímavá místa dále patří návštěva Dämanovské doliny, Aquaparku Tatralandia nebo aquaparku v  Bešeňové, skanzen v Prybylině.

Dále zde Vás taky budu informovat o novinká a dalších zajímavých věcech... Už brzy!!!!!

Pokud už Vás nebaví lyžování ve ski areálu Jasná. tak rozhodně doporučuji Thermal Aquapark Tatralandia ležící cca 4 km od Liptovského Mikuláše. Kde najdete nejen ubytování ale i zábavu ve westernovém městečku Šiklův mlýnn. Samozřejmě i návštěva centra Liptovského Mikuláše stojí za to. Nezapoměňte navštívit Nějakou tu slovenskou hospodu na nějakou tu  místní specialitku. 

  Pokud si uděláme výlet na delší dobu určitě stojí za navštívení skanzenů. Prvním z nich je ve Vlkolínci poblíž Ružomberku. Skanzen UNESCO. Druhým skanzenem je pribylina a třetí pod názvem Oravské Muzeum dediny. Samozřejmě tyto skanzeny nabízejí velice zajímavé programy včetně folklóru.

 

  

 

  

Další foto najdete v naší fotogalerii

 

Mapa Slovenska